Reklama w internecie W JAKI SPOSÓB SEKS TRACI MOC DOSTARCZANIA PRZYJEMNOŚCI | EroOnline Free porn videos

W JAKI SPOSÓB SEKS TRACI MOC DOSTARCZANIA PRZYJEMNOŚCI

Home Fora Ogólne Poradniki Inne W JAKI SPOSÓB SEKS TRACI MOC DOSTARCZANIA PRZYJEMNOŚCI

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 uczestników, i ostatnio był zaktualizowany przez Profile photo of Nicol Nicol Nicol Nicol 3 years, 5 months temu.

Podgląd 2 postów - 1 z 2 (z 2)
 • Autor
  Posty
 • #20088
  Profile photo of admin
  admin
  Keymaster

  Efektem istnienia potrzeby nieseksualnej jest powstanie konfliktu wyni­kającego z próby zaspokojenia każdej z obu nie związanych ze sobą potrzeb: seksualnej i nieseksualnej. Konflikt ten staje na przeszkodzie naturalnej reakcji na impulsy erotyczne, powodując psychiczne rozdwojenie między obu potrzebami. W efekcie żadna z nich nie zostaje zaspo­kojona, a stosunek kończy się frustracją. Poniższe przykłady ilustrują, jak to się dzieje:

  John jest spragniony uczucia. Jedyną sytuacją, w jakiej może go w łóż­ku doświadczyć, jest gra wstępna. Dlatego zawsze próbuje przedłużyć jej trwanie. Jego ciało i psyche są rozdarte między pragnieniem czułości a chęcią kontynuowania stosunku. Jeśli idzie dalej, nie zostają zaspoko­jone jego potrzeby uczuciowe, jeśli zatrzymuje się na etapie wstępnym, podniecenie pcha go do przodu. W żadnym przypadku nie jest w pełni usatysfakcjonowany swoim działaniem. Po zbliżeniu czuje, że czegoś w nim zabrakło.

  Ukryty partner Johna —jego potrzeba czułości — pozbawił go przy­jemności i satysfakcji, jaką chciał osiągnąć dzięki miłości fizycznej. Po­nieważ zdawał sobie sprawę tylko ze swych potrzeb seksualnych, winą za brak zaspokojenia obarczał seks.

  Pani W. jest wściekła na swojego męża za to, że bez skrępowania obraża ją w towarzystwie. Często ma ochotę go uderzyć, ale nigdy tego nie robi. Zamiast tego rewanżuje się romansem. Złość pani W. znajduje ujście w agresywności w łóżku (ku zadowoleniu kochanka), jednak nie­zależnie od tego, jak byłaby drapieżna, nie znajduje satysfakcji.

  Ma ona przed sobą wybór: walić ze złości pięściami i wykrzyczeć poczucie krzywdy lub odpowiedzieć na namiętne dotknięcie kochanka. Mając tak potężnych partnerów walczących o erotyczną satysfakcję, mu­si się czuć rozczarowana efektami swoich poczynań.

  KILKA PRZEMYŚLEŃ

  Twierdzenie, że stłumione potrzeby seksualne mogą być motorem pew­nych nieseksualnych zachowań, takich jak na przykład nadmierne jedze­nie czy działalność artystyczna, jest już uznanym powszechnie dogmatem współczesnej psychologii. Dotąd nie rozważaliśmy jednak odwrotnej możliwości: że stłumione potrzeby nieseksualne mogą mieć wpływ na zachowania natury erotycznej. Nadszedł czas, by pójść krok dalej w sto­sunku do tez postawionych przez Freuda. Musimy pogodzić się z faktem, że wiele naszych zachowań seksualnych jest motywowanych nieseksu-alnymi potrzebami, które dochodzą do głosu i które chcemy zaspokoić
  podczas zbliżenia fizycznego. Ta teza pociąga za sobą pewne podstawo­we pytania.

  Jakie stłumione potrzeby mogą znaleźć swój wyraz łóżku?

  Dlaczego się ujawniają właśnie w naszym życiu seksualnym?

  W naszym życiu musimy tłumić wiele potrzeb. Rozważmy tylko nie­które problemy współczesności: poczucie bezradności na świecie, który z powodu ciągłych wojen i skażenia odpadami radioaktywnymi stale znajduje się na krawędzi zagłady; samotność i alienacja, naciski na jedno­stkę, by przystosowała się do społeczeństwa, konieczność tłumienia zło­ści, walka o ekonomiczne przetrwanie, zmieniające się role seksualne.

  Wobec wielu zjawisk teraźniejszości czujemy się bezradni. Gdzie za­tem możemy ujawnić nasze potrzeby, takie jak poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że jesteśmy kompetentni i kierujemy własnym życiem; jak zaspokoić pragnienie kontaktu z drugim człowiekiem i bycia kimś wyjąt­kowym i uprzywilejowanym?

  Odpowiemy następnym pytaniem: gdzie, jeśli nie w sypialni, znajdzie­my lepsze miejsce, aby wyrazić te potrzeby i szukać ich zaspokojenia? Sypialnia jest naszą ostatnią twierdzą, terenem całkowitej prywatności, który może być odcięty od reszty świata. Będąc sami z naszym partne­rem, możemy szukać uspokojenia i bezpieczeństwa, odnaleźć utraconą gdzie indziej pewność siebie i poczucie własnej wartości. Łóżko jest jedynym miejscem, w którym możemy swobodnie rozładowywać lub kamuflować swoją złość, potwierdzać swą kobiecość lub męskość, wy­równywać rachunki, leczyć rany. Możemy dać wyraz naszemu buntowi przeciw normom społecznym. Możemy zaprzeczać naszemu człowie­czeństwu lub je potwierdzać. Nietrudno też posłużyć się seksem, by zdominować lub podporządkować się, by wyróżniać lub poniżać, by uciec przed samotnością albo uniknąć emocjonalnej bliskości. Sypialnia jest na to idealnym miejscem. Kusząca jest łatwość, z jaką możemy tam odreagować nasze niepowodzenia.

  Czy powinniśmy się zatem dziwić gorącym protestom, jakie rozgorza­ły, gdy Masters i Johnson oraz inni naukowcy wprowadzili laboratoria do sypialni? Ludzie pragną chronić swoje najgłębsze sekrety. Jednak powoli, mimo sprzeciwów, zebrano pewne wyniki. Maszyny i substytuty zrobiły swoje i zostaliśmy oświeceni. Naukowcy zbadali nasze metody, wykreśli­li częstotliwości, zapisali reakcje fizyczne — wewnętrzne i zewnętrzne.

  Wszystko zostało dokładnie przebadane. Wszystko prócz motywów. Nikt nie zatroszczył się o to, by na samym wstępie zapytać, dlaczego ludzie uprawiają seks.

  Być może kwestia ta pozostała nie zbadana na skutek założenia, że współżyjemy seksualnie, bo sprawia nam to przyjemność. Z doświadcze­nia wiemy jednak, że są ludzie, którzy kontynuują uprawianie seksu, choć wcale ich to nie bawi, inni natomiast nie mają wiele kontaktów fizycz­nych, mimo że dają im one zadowolenie. Z pewnością działają tu inne pobudki, z których osoby te nie zdają sobie sprawy. Te ukryte impulsy i potrzeby pobierają od nas swój haracz w postaci erotycznej przyjemno­ści. Alpinista popisuje się seksualną brawurą, nieśmiała urzędniczka prze­istacza się w demoniczną władczynię alkowy, samotny nieszczęśnik woli pójść do łóżka z kimkolwiek, niż spędzić kolejny wieczór bez towarzy­stwa — oni wszyscy płacą cenę: utratę radości z seksu.

  Jeśli nieświadome i ukryte motywy drążą nasze życie seksualne, nie­wielkie mamy szansę na zadowolenie. Jeżeli naszą obsesją jest troska, by zadowolić partnera, jeżeli zastanawiamy się nad grzesznością czy zez­wierzęceniem naszego zachowania albo uważamy, że postępujemy nie­godnie, niewiele miejsca zostawiamy na to, by pojawiły się naturalne odczucia związane z seksem.

  Podobnie, kiedy nasze ciało i psychika pragnie ucieczki od samotności lub odreagowania doznanych krzywd, gdy szukamy potwierdzenia swej seksualnej witalności, pozbawiamy się możliwości przeżycia pełni eroty­cznej przyjemności. Seks zrodzony z takich motywów nie może po prostu prowadzić do całkowitej satysfakcji, gdyż zbyt wiele wysiłku i energii kosztują nas próby zaspokojenia potrzeb nieseksualnych (na pytanie, jak to się dzieje, odpowiemy w następnych rozdziałach).

  Jak można temu zaradzić? Masters, Johnson, Lazarus oraz inni tera­peuci opracowali nowe sposoby intensyfikowania przyjemności seksual­nej. Metody ogniskowania odczuć, odwarunkowania i przewarunkowa-nia okazały się skuteczne w tysiącach przypadków. Jednak pozostało wiele osób, którym owe techniki nie pomagają. Są to ci, którzy wykorzy­stują seks dla zaspokojenia nieseksualnych potrzeb. Rozwiązaniem jest rozpoznanie, jakie potrzeby zakłócają ich pożycie seksualne. Powinny one zostać zaspokojone poza sypialnią.

  Miłość fizyczna zostanie wówczas uwolniona od tych niepożądanych obciążeń i staniemy przed szansą na przeżycie prawdziwej erotycznej ekstazy.

  W następnych rozdziałach omówimy niektóre z najczęściej pojawiają­cych się nieseksualnych potrzeb, które mają negatywny wpływ na poży­cie płciowe. Odpowiemy też na pytanie, w jaki sposób zakłócają one współżycie i jak temu zaradzić.

   

   

  #24679
  Profile photo of Nicol Nicol
  Nicol Nicol
  Participant

  Po dłuższym czasie z tym samym partnerem sex traci swój urok i zaczynamy myśleć o kimś innym tak to z reguły wygląda w rzeczywistości..

Podgląd 2 postów - 1 z 2 (z 2)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.

Największa strona erotyczna w sieci

Nasza strona zawiera filmiki erotyczne, darmowe filmiki erotyczne, sex filmiki, anonse, anonse kobiet. Eroonline aktualizuje zawartość strony każdego dnia, dodając nowe sex filmiki. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu i są w 100% darmowe. Dysponujemy ogromnym zbiorem filmików erotycznych, które możesz oglądać zupełnie za darmo. Eroonline jest najbardziej kompletną i rewolucyjną stroną zawierającą filmiki erotyczne. Posiadamy najlepsze sex filmiki, filmiki erotyczne, anonse, anonse kobiet oraz albumy ze zdjęciami i darmową możliwość przyłączenia się do największej społeczności użytkowników, fanów sex filmików w Internecie. Ciągle pracujemy i dodajemy nowe funkcje na stronie, byś mógł/mogła jak najpełniej spędzić swój czas na przeglądaniu naszej strony. Napisz do nas, jeżeli masz jakieś pytania lub uwagi a nawet pomysł, co do nowych funkcji serwisu. Wszystkie dane zawarte na stronie http://eroonline.pl takie jak filmiki erotyczne, anonse, sex filmiki, anonse kobiet, opowiadania itp. dostępne są zupełnie za darmo!!

Twoja Reklama