Reklama w internecie SEKS A OKAZYWANIE UCZUĆ | EroOnline Free porn videos

SEKS A OKAZYWANIE UCZUĆ

Home Fora Ogólne Poradniki Inne SEKS A OKAZYWANIE UCZUĆ

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 uczestników, i ostatnio był zaktualizowany przez Profile photo of Nicol Nicol Nicol Nicol 3 years, 4 months temu.

Podgląd 2 postów - 1 z 2 (z 2)
 • Autor
  Posty
 • #20089
  Profile photo of admin
  admin
  Keymaster

  Potrzeba dotyku, przytulenia i pocieszenia przenika cały świat zwierzęcy. Człowiek nie jest tu wyjątkiem. Pragniemy, by okazywano nam uczucie. Lubimy być całowani i pieszczeni, potrzebujemy też okazywania czuło­ści innym. Jednak w Stanach Zjednoczonych nie jesteśmy przyzwyczaje­ni publicznie obejmować przyjaciół, przytulać się nawzajem i otwarcie wyrażać swoje uczucia. Nie mamy więc wiele okazji, by zaspokoić nasze emocjonalne potrzeby.

  Jednak żadne normy społeczne nie pozbawią nas pragnienia dawania i przyjmowania oznak uczucia. Mogą nauczyć nas jedynie wypierania tych pragnień ze świadomości, pozostawiając w nas emocjonalne luki.

  Podczas zbliżenia fizycznego wymieniamy wiele dotknięć, pocałun­ków, uścisków i łatwo zauważyć, jak ujawniamy i próbujemy uczynić zadość naszym potrzebom uczuciowym. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy partnerzy nie dość często obdarzają się pieszczotami poza sypial­nią. Uciekają się oni do seksu za każdym razem, gdy pragną zaznać przejawów uczucia. Ich pragnienia seksualne zostają podporządkowane potrzebom emocjonalnym.

  Należy tu podkreślić, że mimo iż seks i uczucie to dwie różne potrzeby, nie są one sprzeczne. Dawanie wyrazu uczuciom w miłości fizycznej może być i jest czymś bardzo pożądanym. Jednak nie jest dobre ani zdrowe ograniczać okazywanie uczuć do seksu, i odwrotnie.

  Problem jest znacznie większy, jeżeli seks staje się głównym środkiem wyrażania uczuć. Będzie on wówczas dostarczał mniej przyjemności,
  gdyż chcąc zaspokoić potrzeby emocjonalne, z trudem będziemy się kon­centrować na odczuciach natury seksualnej. Poza tym naszej miłości fizycznej będzie towarzyszyło wrażenie, że czegoś w niej zabrakło. Nie zaspokoimy w ten sposób żadnej z potrzeb – ani emocjonalnej, ani seksu­alnej. Partnerom będzie się wydawać, że uczestniczyli raczej w przecią­ganiu liny niż we wspólnym, satysfakcjonującym przeżyciu erotycznym.

  Wykorzystywanie seksu jako głównego środka okazywania uczuć jest zadziwiająco częstym zjawiskiem w małżeństwie. W miarę upływu lat małżonkowie zaczynają uważać, że nie muszą już o siebie zabiegać. Zapominają o przekonywaniu partnera o swojej miłości poprzez czuły dotyk, pełne uczucia spojrzenia i pieszczoty. Zachowania te zostają zare­zerwowane dla terenu sypialni, gdzie sprowadzają się do dziesięciu minut gry wstępnej. Tak surowy post uczuciowy nie usatysfakcjonuje nikogo, może natomiast doprowadzić do zawiązania romansów lub prowadzenia nie wypowiedzianej wojny, tak jak to było w następujących przypadkach:

  Pani D. została przysłana na terapię przez swego męża, który przyłapał ją z kimś, „kto ledwie może uchodzić za mężczyznę”. Była religijną kobietą i nie bardzo wiedziała, dlaczego się wdała w romans. Będąc żoną księgowego, przywiązującego ogromną wagę do tężyzny fizycznej i samodyscypliny, pani D. próbowała sprostać jego wysokim wymaga­niom, ale nigdy jej się to nie udało na tyle, by zadowolić męża. W krótkim czasie zaczęła tęsknić za czułością i zrozumieniem.

  Początkowo nie myślała o szukaniu uczucia w związku pozamałżeńskim. Swojego przyszłego kochanka spotkała w zatłoczonej restauracji, gdzie zaproponował, by dosiadła się do jego stolika. Opisała go jako „najbar­dziej miłego i delikatnego ze znanych jej mężczyzn, no może trochę ciepłe kluski”. „Po prostu nie mogę tego zrozumieć — przyznała. Nie uważam nawet, że jest atrakcyjny, a jednak, zanim skończyliśmy jeść lunch, już chciałam z nim iść do łóżka”.

  Mówiąc o dwóch mężczyznach w swoim życiu, pani D. zdała sobie sprawę, że u źródła jej romansu leży potrzeba uczucia i zrozumienia. Z ulgą stwierdziła, że nie jest moralnie zepsuta, ale po prostu pragnie uczucia.

  Pani D. nie była świadoma swojego prawdziwego problemu — wyko­rzystywała seks, by pozyskać przejawy uczucia. Jednak niezaspokojenie potrzeb emocjonalnych nie zawsze popycha małżonków do nawiązywania romansów. Może natomiast objawiać się kłótniami, które ciągną się latami. W takim przypadku partnerzy mogą zdawać sobie sprawę, że coś jest nie w porządku, jednak żadne z nich nie potrafi określić, w czym leży problem. Poniższy przykład pokazuje, że każde z małżonków ma część informacji, jednak nie potrafią wspólnie złożyć w całość tej układanki.

  Państwo W. zgłosili się na terapię, ponieważ nieustannie toczyli ze sobą boje i każde z nich czuło się wykorzystywane i traktowane przez partnera jak jego własność. Kiedy przyszło mówić o seksie, zapadła martwa cisza. Dalsze pytania wykazały, że ich pożycie erotyczne pozo­stawia wiele do życzenia. Każdego z małżonków poprosiliśmy, by powie­działo drugiemu, co w ich współżyciu układa się nie tak, ale oboje odpo­wiadali niepewnie i wymijająco. W końcu nieoczekiwanie rozpętała się, zupełnie niezwykła ze względu na swoją metaforykę, konwersacja:

  Pan W.: — Skąd mam wiedzieć, co w naszym współżyciu się nie układa?

  Skąpisz tej swojej gołąbki, jakbyś się bała, że odfrunie, gdy tylko

  podniesiesz spódnicę. Pani W.: — Ja skąpię? To ty jesteś sknera. Oszczędzasz pocałunki, jakbyś

  myślał, że są ze złota. Wszystko, czego chcesz, to poćwiczyć twoje­go ptaszka. Pan W.: — Całować się? Dobre sobie. Przecież to tak jakbym całował zimną

  rybę!

  Pani W.: —A ja — jakbym odbywała z taką tarło! Pan W.: — Mnie nazywasz rybą?! Ha! Czasem mam ochotę rzucić się na

  ciebie i okryć cię pocałunkami, ale musiałbym być głupi, by całować

  kogoś, kto nie chce się ze mną kochać. Pani W.: — A ja musiałabym być nienormalna, żeby kochać się z kimś, kto

  nie okazuje mi swojej miłości.

  Państwo W. prowadzili między sobą wojnę, z której nie zdawali sobie sprawy. Żadne z nich nie starało się poznać i spełnić oczekiwania partne­ra. Kiedy ich walka wyszła na jaw, oboje zgodzili się na rozejm. On obiecał okazywać żonie uczucie także poza sypialnią, ona zaś nader ucieszyła się faktem, że będzie mogła realizować swą seksualność nieza­leżnie od potrzeb uczuciowych. Oboje nauczyli się, że seks nie jest substytutem miłości czy czułości, a wyrażanie uczuć nie może być ograniczone do seksu. Kilka tygodni później nie mogli się nadziwić, jak dużo dotąd tracili.

  Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy wykorzystujesz seks w celu zaspoko­jenia potrzeb emocjonalnych, odpowiedz na proste pytanie: czy poza sypialnią czuję, że moje potrzeby uczuciowe są zaspokojone? Jeśli odpo­wiedz brzmi „nie”, prawdopodobnie przeniesiesz te potrzeby na swoje życie seksualne. Jeśli okazywanie uczuć zawsze się kończy zbliżeniem fizycznym i jeśli poza sypialnią nie ma miejsca na czułość, to oczywiste, że seks jest wykorzystywany jako substytut wyrażania uczuć. W rezulta­cie nie możesz doświadczyć przyjemności seksualnej w pełni. Co więcej, czułość okazywana podczas zbliżeń fizycznych prawdopodobnie nie za­spokoi twoich potrzeb emocjonalnych. Jak można temu zaradzić?

            Przedyskutuj z twoim partnerem wasze potrzeby uczuciowe. „Potrzebuję
  więcej miłości” —jest nieprecyzyjne. „Chcę być całowany i przytulany
  kilka razy dziennie” —jest już lepsze. Zdecydowanie najlepiej brzmi:
  „Świetnie by mi zrobił pocałunek lub dwa przed wyjściem do pracy.
  A gdybyś częściej uśmiechała się do mnie i dotykała mnie, czułbym się
  fantastycznie”. Możesz spróbować narysować odpowiednie sceny, jeśli
  uważasz, że to pomoże.

            Wygospodarujcie kwadrans przed snem na czułe rozmowy i pieszczoty.
  Niech w tym czasie nie wiąże się to z seksem. Wyeliminuje to konflikt
  między seksem a okazywaniem uczuć.

            Wprowadźcie zwyczaj czułych pożegnań przed wyjściem do pracy i ta­
  kich samych powitań. Znajdźcie czas, by naprawdę się nacieszyć poran­
  nym pocałunkiem na „do widzenia”. Zostanie wtedy coś, co będziecie
  mile wspominali i czego będziecie mogli oczekiwać po powrocie.

            Nauczcie się łączyć komplement z czułym pocałunkiem lub dotknięciem.
  Słowa: „dziękuję za wspaniały lunch” zabrzmią lepiej, jeśli towarzyszyć
  im będzie pieszczota.

            Okazujcie, że doceniacie to, co codziennie robicie jedno dla drugiego.

  Niewystarczającemu okazywaniu uczuć zawsze towarzyszy brak wy­rażania uznania dla siebie nawzajem. Pary, w których małżonkowie doce­niają codzienne starania partnera, najczęściej okazują też sobie wiele czułości, a trudno wyobrazić sobie lepszy sposób mówienia „dziękuję”. Podejmijcie wspólny wysiłek, aby zaspokoić emocjonalne niedostatki poza sypialnią. Miłość fizyczna nadal będzie pełna uczucia, a nie zaspo­kojone potrzeby nie będą odbierać wam zadowolenia z seksu.

   

   

   

  #24678
  Profile photo of Nicol Nicol
  Nicol Nicol
  Participant

  Najważniejsza jest czułość do drugiej osoby

Podgląd 2 postów - 1 z 2 (z 2)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.

Największa strona erotyczna w sieci

Nasza strona zawiera filmiki erotyczne, darmowe filmiki erotyczne, sex filmiki, anonse, anonse kobiet. Eroonline aktualizuje zawartość strony każdego dnia, dodając nowe sex filmiki. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu i są w 100% darmowe. Dysponujemy ogromnym zbiorem filmików erotycznych, które możesz oglądać zupełnie za darmo. Eroonline jest najbardziej kompletną i rewolucyjną stroną zawierającą filmiki erotyczne. Posiadamy najlepsze sex filmiki, filmiki erotyczne, anonse, anonse kobiet oraz albumy ze zdjęciami i darmową możliwość przyłączenia się do największej społeczności użytkowników, fanów sex filmików w Internecie. Ciągle pracujemy i dodajemy nowe funkcje na stronie, byś mógł/mogła jak najpełniej spędzić swój czas na przeglądaniu naszej strony. Napisz do nas, jeżeli masz jakieś pytania lub uwagi a nawet pomysł, co do nowych funkcji serwisu. Wszystkie dane zawarte na stronie http://eroonline.pl takie jak filmiki erotyczne, anonse, sex filmiki, anonse kobiet, opowiadania itp. dostępne są zupełnie za darmo!!

Twoja Reklama