Reklama w internecie CO TO JEST SEKS NIESEKSUALNY | EroOnline Free porn videos

CO TO JEST SEKS NIESEKSUALNY

Home Fora Ogólne Poradniki Inne CO TO JEST SEKS NIESEKSUALNY

Otagowano: 

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 uczestników, i ostatnio był zaktualizowany przez Profile photo of Nicol Nicol Nicol Nicol 3 years, 5 months temu.

Podgląd 2 postów - 1 z 2 (z 2)
 • Autor
  Posty
 • #20087
  Profile photo of admin
  admin
  Keymaster

  Czy kiedykolwiek po zbliżeniu fizycznym odczuwałeś rozczarowanie? Zdarzało się to większości z nas, jednak nie rozumieliśmy dlaczego. Winiliśmy sytuację, nastrój, partnera albo poddawaliśmy w wątpliwość nasze erotyczne możliwości. W rzeczywistości źródeł braku satysfakcji należy upatrywać w czymś zupełnie innym:
  W UPRAWIANIU SEKSU
  Z POBUDEK NIESEKSUALNYCH!
  Decydujesz się na zbliżenie wtedy,
  kiedy tak naprawdę potrzebujesz czegoś zupełnie innego. Spróbujemy to wyjaśnić.

  Seks stworzony został przez naturę w celu dostarczania intensywnej przyjemności fizycznej i duchowej. Normalnie na pojawienie się potrzeb seksualnych reagujemy w sposób naturalny. Przy tak nieskomplikowanej zależności seks dostarcza zadowolenia, dla którego został stworzony. Wraz z procesami socjalizacyjnymi pojawiło się jednak wiele społecz­nych, moralnych i indywidualnych ograniczeń, które hamują spontanicz­ność zachowań seksualnych. Miłość fizyczna została obciążona potrzeba­mi i pragnieniami mającymi z nią niewiele lub zgoła nic wspólnego, na przykład potrzebą miłości i czułości, uspokojenia i bezpieczeństwa, po­czucia się bardziej męskim lub kobiecą, poczucia się kimś wyjątkowym, wreszcie potrzebą uniknięcia samotności. Kiedy seks jest wykorzystywa­ny po to, by uczynić zadość którejkolwiek z tych potrzeb, tracimy wiele z przyjemności, jakiej powinien dostarczać. Seks po prostu nie może zaspokoić potrzeb nieseksualnych. W efekcie, nie przestajemy ich odczu­wać, a zbliżenie fizyczne daje tylko poczucie frustracji. Dopóki jesteśmy

  świadomi jedynie naszych seksualnych pragnień, a nie zdajemy sobie sprawy z tych potrzeb, brak satysfakcji jesteśmy skłonni składać na karb naszego pożycia. A w gruncie rzeczy ma ono niewiele wspólnego z po­wstałymi frustracjami. Nastąpiło tu bowiem nadużycie. Seks został wy­korzystany jako środek do wyrażenia nieadekwatnych potrzeb.

  Rozwińmy temat zadając absurdalne z pozoru pytanie: Czy kiedykol­wiek próbowaliście nasycić swój głód lub ugasić pragnienie uprawiając seks? Pomyślicie zapewne: „Oczywiście, że nie. Nonsensem byłoby na­wet próbować”. Bez wątpienia taka próba skończyłaby się poczuciem niezaspokojenia i jeszcze większym głodem. Utracilibyście wiele z zado­wolenia, jakiego może dostarczyć miłość fizyczna. W tym przypadku, zdając sobie sprawę ze swojego głodu czy pragnienia, nie winilibyście seksu za brak satysfakcji.

  Niestety, zazwyczaj owe nieseksualne potrzeby, które usiłujemy za­spokoić w łóżku, są bardziej subtelne i nie jesteśmy ich świadomi. Za­uważamy jedynie pragnienia natury erotycznej. A po zbliżeniu za brak zaspokojenia i frustrację winimy nieszczęsny seks.

  Te nieseksualne motywy są jak wspólnicy, z którymi musimy dzielić przyjemność płynącą z miłości fizycznej.

  Im silniejsza potrzeba i im mniej jesteśmy jej świadomi, tym większą część zadowolenia zagarnie. W pewnym sensie razem z tymi potrzebami stajemy do konkursu, w którym nagrodą jest przyjemność i satysfakcja. Im więcej zabierają nasi nieproszeni konkurenci, tym mniej zostaje dla nas i tym mniej zadowalające staje się nasze pożycie. W końcu seks zostaje sprowadzony do rutynowego działania, które daje nam niewiele satysfakcji.

  Prześledźmy następujące przykłady:

  Marion, z zawodu muzyk, przeprowadza się do Nowego Yorku, by tam kontynuować karierę. Zaczyna tęsknić za rodziną i przyjaciółmi. Kilka tygodni później, nie chcąc samotnie spędzić kolejnego wieczoru, zapra­sza do siebie na drinka znajomego, w towarzystwie którego jadła obiad. Idzie z nim do łóżka, ale choć wszystko przebiega bez zarzutu, Marion nie odczuwa satysfakcji. Jest zaskoczona, jak mało zadowolenia daje jej seks i przyczyn tego faktu upatruje w tym, że brakuje jej brawury. Zaczy­na poddawać w wątpliwość swoją umiejętność cieszenia się miłością fizyczną.

  W rzeczywistości brak zadowolenia, jaki odczuwała Marion, niewiele miał wspólnego z jej seksualnymi możliwościami czy zdolnością odczu­wania przyjemności. Jej rozczarowanie należy raczej przypisać występo­waniu dodatkowej nieseksualnej potrzeby uniknięcia samotności. Marion musiała dzielić się przyjemnością z tym ukrytym partnerem.

  Paul jest trzydziestodwuletnim, niedawno rozwiedzionym prawni­kiem. Żona odeszła z innym mężczyzną, o siedem lat od niego starszym. Paul był wstrząśnięty. W czasie jednej z kłótni żona nazwała go kiepskim kochankiem. Jako „wolny i zmysłowy mężczyzna” (bo za takiego się uważał) Paul rozpoczyna serię podbojów. Po kilku miesiącach tej aktyw­ności zauważa, że seks nie daje mu satysfakcji jakiej oczekiwał. Mając jeszcze w pamięci uwagi byłej żony, zaczyna powątpiewać w swoje mo­żliwości seksualne.

  A problem nie polegał na tym, że Paulowi brakowało zdolności odczu­wania zadowolenia, ale na tym, że wykorzystywał seks, by udowodnić swoją męskość i wyrównać rachunki z byłą żoną. Przyjemność z jego eskapad musiała być dzielona z tymi nieseksualnymi potrzebami.

  Powyższe przykłady demonstrują, że zachowania seksualne mogą być i zazwyczaj są motywowane licznymi potrzebami, spośród których czę­sto najmniej istotny bywa sam seks. Doskonałym przykładem wykorzy­stania seksu w celu zaspokojenia potrzeby zupełnie nieseksualnej jest gwałt. Psychologowie behawioralni zauważyli, że gwałt nie jest aktem ani przestępstwem seksualnym, lecz przestępstwem przemocy — to se­ksualna ekspresja potrzeby użycia siły. Seks w tym przypadku jest narzę­dziem służącym do zaspokojenia potrzeby ranienia, poniżania i stosowa­nia przemocy wobec drugiej osoby. Jednak skoro społeczeństwo długo nie chciało zaakceptować tej teorii, bez wątpienia nie bez trudu pogodzi się też z ideą, że u źródła wielu z naszych „normalnych” zachowań eroty­cznych leżą inne potrzeby niż seksualne.

   

  #24677
  Profile photo of Nicol Nicol
  Nicol Nicol
  Participant

  Często się zdarza tak że seks jest uprawiany z przymusu, lub żeby nie rozczarować partnera więc wtedy jest mało seksualny moim skromnym zdaniem.

Podgląd 2 postów - 1 z 2 (z 2)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.

Największa strona erotyczna w sieci

Nasza strona zawiera filmiki erotyczne, darmowe filmiki erotyczne, sex filmiki, anonse, anonse kobiet. Eroonline aktualizuje zawartość strony każdego dnia, dodając nowe sex filmiki. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu i są w 100% darmowe. Dysponujemy ogromnym zbiorem filmików erotycznych, które możesz oglądać zupełnie za darmo. Eroonline jest najbardziej kompletną i rewolucyjną stroną zawierającą filmiki erotyczne. Posiadamy najlepsze sex filmiki, filmiki erotyczne, anonse, anonse kobiet oraz albumy ze zdjęciami i darmową możliwość przyłączenia się do największej społeczności użytkowników, fanów sex filmików w Internecie. Ciągle pracujemy i dodajemy nowe funkcje na stronie, byś mógł/mogła jak najpełniej spędzić swój czas na przeglądaniu naszej strony. Napisz do nas, jeżeli masz jakieś pytania lub uwagi a nawet pomysł, co do nowych funkcji serwisu. Wszystkie dane zawarte na stronie http://eroonline.pl takie jak filmiki erotyczne, anonse, sex filmiki, anonse kobiet, opowiadania itp. dostępne są zupełnie za darmo!!

Twoja Reklama